התיישנות החומר הופכת ליתרון ולסימן ההיכר בסדרה החדשה שעיצב דניאל בקר, ארגון גיאומטרי של הלוחות, ב-45 וב-90 מעלות, יצר מראה גרפי ואסתטי במיוחד. כך הופכים חסרון ליתרון.

חברת הסטארט אפ הגרמנית Kimidori מייצרת ריהוט ואביזרים מפלטות עץ ממוחזרות מתוך תפיסה אקולוגית וזאת תוך שמירה על עיצוב רענן וצעיר. הם רואים את עצמם כחברה ידידותית, לסביבה ולמשתמשים, ומייצרים מוצרים אסתטיים ועדכניים מחומר הגלם המשומש, שניכרים עליו סימני הזמן והשימוש. הרהיטים מהסדרה "45" של סטודיו דניאל בקר מצטרפים לקולקציה של החברה וכוללים מערכות ישיבה, שרפרפים וארוניות.

הסטודיו לעיצוב מוצר של דניאל בקר הוקם בשנת 2010, הוא ממוקם בברלין ומייצר בעיקר גופי תאורה ורהיטים והמוצרים שלהם מאופיינים בקווים נקיים ומודרניים עם קריצה לצורניות חדשה ומפתיעה. ביצירת "45" הם ניגשו אל פלטות העץ כחומר גלם שפורק ולא כמוצר מוגמר בעל צורניות מוגדרת. השימוש המתועש והקשה בפלטות מותיר עליהן סימנים ברורים ועמוקים, הנראים לעין גם לאחר שיוף ויוצרים מראה מחוספס וייחודי, המבדיל אותן מעצים רעננים וחדשים, בתכנון הוחלט להפוך את התיישנות החומר ליתרון ולסימן ההיכר של המוצרים.

בעיצוב הקולקציה הוחלט להדגיש את הסימנים שעל גבי חומר הגלם בעזרת ארגון גיאומטרי של הלוחות, שהונחו ב-45 וב-90 מעלות ויוצרים מראה גרפי ואסתטי במיוחד. ההשראה לצורת ההנחה נבעה מהעיצוב המקומי במדינות צפון ומזרח אירופה, כפי שהיה נהוג לאורך עשרות שנים, ומהדוגמאות הבאות לידי ביטוי בבתים, בדלתות, ברצפות העץ וברהיטים הקלאסיים. הדוגמאות שנבחרו היו נפוצות בעיקר באזורים החיצוניים של הבתים, כך שהם הושפעו ממזג האוויר, נשחקו עם הזמן והדוגמאות הפכו לבולטות וחדות יותר. הדוגמא הטבעית שנוצרה על גבי הפלטות וצורת ההנחה שלהן הן האלמנט הבולט בפריטים השונים, כאשר הצורה הכללית שלהם פשוטה ונקייה יחסית. אלמנט השחיקה נותן לפריטים אופי ואישיות ויוצר קולקציה בה כל פריט הוא שונה ובעל פרטים ייחודיים.